Inloggen met DigiD
Download de MijnOLVG-app in de App Store of Google Play Store of ga naar www.mijnolvg.nl. Log daarna eenvoudig in met uw DigiD.
Onderstaande informatie is afkomstig van Thuisarts.nl
Je baarmoederhals is onderzocht. Er zijn cellen gevonden die veranderd zijn. De uitslag van het onderzoek was CIN2 of CIN3.
9 van de 10 vrouwen hebben 6 maanden na de behandeling met een metalen lusje geen veranderde cellen meer. Daarna is de kans erg klein dat je baarmoederhals-kanker krijgt. Minder dan 1 van de 100 vrouwen krijgt baarmoederhals-kanker als de uitstrijkjes na de behandeling normaal zijn.
Artsen noemen behandeling van de baarmoederhals met een metalen lusje ook wel lisexcisie of LLETZ.
Een stukje baarmoederhals weghalen met een metalen lusje gebeurt in het ziekenhuis. Een behandelaar die veel weet van ziektes van de baarmoederhals doet de behandeling.
Je kunt de behandeling direct tijdens het eerste onderzoek in het ziekenhuis krijgen. Of je krijgt de behandeling op een andere dag.
De behandeling gaat zo:
Je baarmoederhals kan na de behandeling heel soms nog een paar dagen een beetje pijn doen. Je kunt ook buikpijn hebben.
De wond van het branden zal de eerste dagen bloeden.
Na ongeveer 6 dagen komt er iets meer bloed uit je vagina. Dit is normaal. Het korstje gaat dan namelijk van de wond af.
De eerste 3 weken kan er waterig slijm of vocht (wondvocht) uit je vagina komen. Soms zit er wat bloed bij. De ene dag kan er wel bloed uit je vagina komen, de andere dag niet. Het kan ook vies ruiken. Dit is normaal.
Je kunt na de behandeling even goed zwanger worden als voor de behandeling.
De kans is wel iets groter dat een baby te vroeg geboren wordt. Normaal krijgen ongeveer 5 van de 100 vrouwen een te vroeg geboren baby. Na weghalen van een stukje baarmoederhals is dit iets meer: ongeveer 8 van de 100 vrouwen.
Na de behandeling is het belangrijk dat je deze adviezen volgt als er nog bloed uit je vagina komt:
Zo zorg je ervoor dat het wondje op je baarmoederhals kan genezen. En dat er geen bacteriën bij komen die voor een ontsteking kunnen zorgen.
Komt er veel bloed uit je vagina? Bel dan je behandelaar. Veel bloed is in dit geval meer dan je gewend bent tijdens je ongesteldheid.
Andere adviezen na de behandeling:
Het weggehaalde stukje baarmoederhals wordt onderzocht in het laboratorium. De uitslag van dit onderzoek is meestal binnen 2 weken bekend. Je behandelaar vertelt je hoe je de uitslag krijgt.
Na 6 maanden krijg je weer een uitstrijkje. Hiermee controleert de behandelaar of de veranderde cellen helemaal weg zijn.
De volgende uitstrijkjes kunnen gedaan worden door de behandelaar of je huisarts. Of bij het bevolkings-onderzoek naar baarmoederhals-kanker. Hierbij kun je kiezen voor een uitstrijkje bij de huisarts of een zelftest doen.
Bel direct je behandelaar bij 1 of meer van deze dingen:
Bekijk een video van De Gynaecoloog over hoe weghalen van een stukje baarmoederhals gaat (video 2: Behandelopties bij CIN2 of CIN3).
Om te controleren of alle veranderde cellen uit uw lichaam zijn, krijgt u 6 maanden na uw behandeling opnieuw een uitnodiging voor een uitstrijkje. Soms krijgt u een uitstrijkje 1 jaar na uw behandeling.
Heeft u na het lezen van deze informatie nog vragen? Stel uw vraag aan de afdeling via MijnOLVG. Op werkdagen kunt u ook bellen.
Polikliniek Gynaecologie, locatie Oost, P1
020 599 34 80 (op werkdagen van 08.15 tot 16.15 uur)
Polikliniek Gynaecologie, locatie West, route 22
020 510 88 88 (op werkdagen van 08.15 tot 16.15 uur)
Een deel van de informatie op deze pagina komt van Thuisarts.nl. Thuisarts.nl wordt gemaakt door het Nederlands Huisartsen Genootschap. De Federatie Medisch Specialisten, Patiëntenfederatie Nederland en Akwa GGZ werken mee aan Thuisarts.nl.