Inloggen met DigiD
Download de MijnOLVG-app in de App Store of Google Play Store of ga naar www.mijnolvg.nl. Log daarna eenvoudig in met uw DigiD.
Een CT-scan maakt in 1 keer foto’s van alle kanten van de binnenkant van een lichaamsdeel. Een CT-scan gebeurt met röntgenstralen. Met een CT-scan is het mogelijk om ziektes of afwijkingen op te sporen. De hoeveelheid straling is klein en niet gevaarlijk.

Uw arts vertelt u of u nog bloed moet laten prikken voor de CT-scan. Soms is dit niet nodig, omdat u dit al eerder heeft gedaan.
Moet u wel bloed laten prikken? Doe dit dan minstens 7 dagen vóór de CT-scan. Is uw CT-scan al binnen 7 dagen? Laat dan zo snel mogelijk bloed prikken.
Met het bloedonderzoek kijken we naar uw nierfunctie (eGFR). Als we deze uitslag niet hebben, kunnen we de scan niet met contrastmiddel doen. De afspraak moeten we dan verzetten.
Heeft u een allergische reactie gehad na jodiumhoudend contrastmiddel bij een eerder onderzoek? Meld dit dan voor het onderzoek aan uw arts.
Op het moment dat u het contrastmiddel krijgt, kunt u het volgende merken:
Deze bijwerkingen verdwijnen binnen een paar minuten.
Bent u zwanger of mogelijk zwanger?Neem dan voor het onderzoek contact op met uw arts. Bij onderzoek van sommige lichaamsdelen doen we liever geen onderzoek met straling. Geeft u borstvoeding?Contrastvloeistof heeft geen invloed op de moedermelk. Na het onderzoek kunt u uw baby gewoon borstvoeding geven. |
De uitslag is niet meteen bekend na het onderzoek.
U krijgt de uitslag van de CT-scan van de arts die de CT-scan voor u heeft aangevraagd.
Na het onderzoek is er een hele kleine kans dat u een allergische reactie krijgt op het jodiumhoudend contrastmiddel. U krijgt dan bijvoorbeeld huiduitslag, jeuk of u moet vaak niezen.
De klachten gaan vaak binnen 1 dag vanzelf over. Als de klachten na 1 dag niet overgaan of u heeft meer de klachten neem dan contact op met de afdeling Radiologie. 's Avonds of in het weekend belt u met de huisartsenpost.
Heeft u na het lezen van deze informatie nog vragen? Stel uw vraag aan de polikliniek via MijnOLVG of per e-mail. Op werkdagen kunt u ook bellen.