Uw dossier online inzien?
In MijnOLVG kunt u uw persoonlijke gegevens van OLVG inzien en beheren. U kunt bijvoorbeeld uw afspraken bekijken, onderzoeksuitslagen inzien en korte vragen stellen.
Lees verder
In overleg met de arts heeft u besloten om een vernauwing in uw maagdarmkanaal te laten oprekken. Dit wordt ook wel dilatatie genoemd.
Door het oprekken is het mogelijk om vernauwingen in de slokdarm, de maag of het darmkanaal op te heffen. Soms is eenmaal oprekken voldoende, soms zijn meerdere ingrepen nodig. Het oprekken gebeurt met een ballon die met vloeistof of lucht wordt gevuld. De behandeling wordt verricht door een Maag-, Darm- en Leverarts (MDL-arts).
Let goed op de voorbereidingen! De behandeling kan alleen doorgaan als u deze voorbereidingen volgt. De instructies over de voorbereidingen staan in de informatiefolders die u ontvangt.
Het oprekken van het maagdarmkanaal wordt uitgevoerd met behulp van een endoscoop, een videocamera die in een lange dunne, buigzame en bestuurbare slang is ingebouwd.
Na afloop brengen we u naar de uitslaapkamer. U kunt hier rustig herstellen van de behandeling.
Meestal kunt u na een uur weer naar huis.
Heeft u vragen of wilt u een afspraak maken? Neem dan contact op met de afdeling Maag-, Darm- en Leverziekten.