Uw dossier online inzien?
In MijnOLVG kunt u uw persoonlijke gegevens van OLVG inzien en beheren. U kunt bijvoorbeeld uw afspraken bekijken, onderzoeksuitslagen inzien en korte vragen stellen.
Lees verder
Na onder andere het Europees Parlement en het Prado Museum in Madrid is OLVG, locatie Oost van 24 juli t/m 2 augustus thuishaven van de Amsterdam Rainbow Dress. De imposante jurk van zestien meter bestaat uit de vlaggen van ruim 70 landen waar homoseksualiteit nog altijd is opgenomen in het wetboek van strafrecht. In een oogopslag is te zien waar vrijheid van liefde nog niet vanzelfsprekend is.
‘OLVG plaatst de jurk om de boodschap van openheid en inclusie extra te onderstrepen. Voor ons, als Amsterdams stadziekenhuis, is diversiteit vanzelfsprekend en zelfs een verrijking. In veel landen is dit helaas nog niet zo’, aldus Maurice van den Bosch, voorzitter raad van bestuur OLVG.De jurk is ontworpen door Arnout van Krimpen, Mattijs van Bergen, Oeri van Woezik en Jochem Kaan en bestaat uit de vlaggen van ruim 70 landen waar homoseksualiteit nog altijd is opgenomen in het wetboek van strafrecht. In een aantal van deze landen staat er zelfs de doodstraf op. Het lijfje van de jurk is gemaakt van de Amsterdamse vlag. Hiermee wordt onderstreept dat Amsterdam open blijft staan voor lhbti-vluchtelingen.
Wanneer homoseksualiteit in een land wordt gelegaliseerd, vervangen de makers van de jurk de vlag van dat land door een regenboogvlag. Na verloop van tijd zal de Amsterdam Rainbow Dress hopelijk getransformeerd zijn tot één grote regenboogjurk.
De Amsterdam Rainbow Dress is tot en met 2 augustus te bezichtigen in OLVG, locatie Oost. Naast het tentoonstellen van de jurk, biedt OLVG een platform voor meer activiteiten rondom de Pride-week:
Op 4 augustus vaart OLVG voor de achtste keer mee met de jaarlijkse Canal Parade.