U bevindt zich hier: OLVG > Afdelingen en voorzieningen > Medische afdelingen > Dermatologie > Behandelcentrum Eczeem en Psoriasis

Behandelcentrum Eczeem en Psoriasis OLVG

Het Behandelcentrum Eczeem en Psoriasis van het OLVG is er voor patiënten met een chronische huidaandoening. De meeste patiënten die we behandelen hebben een ernstige vorm van psoriasis of (constitutioneel) eczeem.  

Het Behandelcentrum is onderdeel van de afdeling Dermatologie van het OLVG. De behandeling, begeleiding en afspraken worden door een vast team van assistenten gedaan. Wie werken bij het Behandelcentrum Eczeem en Psoriasis?

Combinatie van behandelingen

Zowel psoriasis als eczeem kunnen door behandeling veel verbeteren, maar zijn helaas niet definitief te genezen. Door speciaal voor u samengestelde combinaties van bad-, zalf- en lichttherapie kunnen wij uw huid wel (tijdelijk) in een betere conditie brengen.

De behandeling is intensief: u komt gedurende meerdere weken drie keer per week naar het centrum. U bent dan 1,5 tot 3 uur in het ziekenuis. 

Voordelen van onze behandelwijze

  • Maximaal therapeutisch effect: door de gekozen combinaties blijven eczeem en psoriasis langer weg dan na alleen UVB-fototherapie of na andere poliklinische behandelingen.
  • Lage dosis UVB straling: de benodigde totale dosis UVB-straling is bij een combinatietherapie lager dan bij reguliere therapie waarbij UVB-behandeling de enige therapie is.
  • We maken niet of slechts beperkt gebruik van ‘hormoonzalven’ (lokale corticosteroïden).
  • Intensieve begeleiding: deelnemers aan het dagbehandelingsprogramma worden intensief begeleid door onze gespecialiseerde assistenten en de dermatoloog. Ook leren wij u hoe u de huid zelf het best kunnen behandelen en verzorgen.
  • Lotgenotencontact: tijdens de dagbehandeling ontmoeten deelnemers elkaar en wisselen ervaringen uit.

Behandelcentrum Eczeem en Psoriasis

Locatie Oosterpark
Poli Dermatologie P1

T: (020) 599 26 61
Bereikbaar op werkdagen van 8.00 tot 16.00 uur


Ervaringen van patiënten